Skleroterapia


Ładne zdrowe nogi bez zabiegu ?

 

Skleroterapia jest sposobem leczenia żylaków.

Polega na wstrzyknięciu leku wprost do żylaka, co powoduje jego zamknięcie, a następnie zniknięcie. Jest to procedura bezpieczna, małoinwazyjna, niewymagająca znieczulenia, wykonywana w trybie ambulatoryjnym. Po zabiegu nie ma potrzeby zmiany trybu życia czy absencji w pracy, zaleca się kilkudniowe stosowanie wyrobów uciskowych.


 

 

Do zabiegu skleroterapii kwalifikują się zmiany o charakterze pajączków żylnych, niewielkie żylaki pierwotne oraz żylaki nawrotowe czy niewydolne perforatory. Ostateczna kwalifikacje dokonuje lekarz w trakcie wizyty kwalifikującej ( z badaniem USG color-doppler).

Przy większej rozległości zmian zabieg wykonywany jest etapowo.
Zależnie od sytuacji klinicznej wykonujemy skleroterapię prostą, skleroterapie piankową czy echo-obliterację (wspomaganą USG)
Po zabiegu, w pierwszym etapie wyczuwalne są stwardnienia w przebiegu leczonych żył, które wchłaniają się przez okres kilku tygodni.

Najczęstszymi objawami ubocznymi zabiegu są siniaki, zaczerwienienia czy niewielka bolesność w obrębie leczonego obszaru. Rzadziej (poniżej 20%) po zabiegu mogą wystąpić jasnobrązowe, drobne przebarwienia, które z czasem samoistnie znikają. Mogą (ponizej10%)wystąpić również drobne, czerwone pajączki żylne w okolicy zlikwidowanego żylaka, które znikają z czasem samoistnie lub mogą wymagać dodatkowych procedur(terapia przezskórnym laserem). Bardzo rzadko może wystąpić alergia na lek, punktowa zmiana martwicza skóry, zakrzepica żylna (poniżej 1%).

---

Opracował : Krzysztof Pietrzak,  Lekarz Beskidzkiego Centrum Medycznego


SZANOWNI PAŃSTWO

Przekazujemy rekomendacje dotyczące organizacji udzielania świadczeń w poradniach i szpitalu, mające na celu ochronę pacjentów i personelu przed zakażeniem koronawirusem. Zalecenia te opierają się na przepisach prawa i zaleceniach wydanych przez Ministerstwo Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz międzynarodowe organizacje ds. zakażeń.


Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi

REJESTRACJA ONLINE

PRYWATNIE NA NFZ

Rejestruj prywatnie

Proszę o kontakt w sprawie:

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że Administratorem danych jest Beskidzkie Centrum Medyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Dąbrowskiego 3/1 w Bielsku-Białej.
Podanie danych osobowych wymagane jest w celu rejestracji na lekarską poradę specjalistyczną na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f oraz art. 9 ust. 2 lit. h RODO. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Dane osobowe zostaną usunięte w terminie 14 dni od podania danych. Dane są udostępniane podmiotom na podstawie zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych w zakresie wsparcia informatycznego.
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych: inspektor@bcm.bielsko.pl

REJESTRACJA ONLINE