Zamykanie naczynek laserem Fotona


Laserowe usuwanie naczynek

Rozszerzone i pękające podskórne naczynka krwionośne na twarzy lub kończynach wyglądają nieestetycznie. Nie da się zapobiec ich powstawaniu, ale można je skutecznie zwalczać. Jedną z najefektywniejszych metod jest laserowe usuwanie zmian naczyniowych systemem Fotona.

Trwale zaczerwieniony nos i policzki oraz prześwitujące przez skórę „pajączki” drobnych naczyń krwionośnych (teleangiektazje) – to najczęstsze problemy, z którymi borykają się osoby mające tzw. cerę naczynkową. Przyczyną występowania zmian jest kombinacja uwarunkowań genetycznych, zachodzących w organizmie zmian hormonalnych oraz czynników środowiskowych (zwłaszcza nadmierna ekspozycja na mróz zimą lub promienie słoneczne latem). Swój udział w ich powstawaniu mają stres, niezdrowa dieta, palenie tytoniu i alkohol.Obecne na nogach „pajączki” to również oznaka rozwijającej się niewydolności żylnej w większych naczyniach. Zalegająca w żyłach głębokich krew szuka ujścia i poprzez żyły przeszywające (tzw. perforatory) dostaje się do układu naczyń powierzchniowych. Widzimy ją w postaci rozszerzonych naczynek na skórze.

Decyzję o poddaniu się zabiegowi zamykania powierzchniowych naczynek należy więc poprzedzić wizytą u lekarza, który określi stopień zaawansowania niewydolności żylnej i zleci odpowiednie leczenie. Samo usunięcie teleangiektazji to działanie bardziej estetycznie, niż stricte lecznicze. „Pajączków” warto jednak pozbyć się jak najszybciej, ponieważ z czasem będą się powiększać a tym samym ich likwidacja stanie się trudniejsza. Z pomocą przychodzą tutaj nowoczesne technologie medyczne, przede wszystkim laserowe zamykanie naczynek.

Beskidzkie Centrum Medyczne oferuje zabiegi usuwania teleangiektazji przy pomocy nowoczesnego lasera neodymowo-yagowego. Urządzenie renomowanej amerykańskiej firmy Fotona spełnia najsurowsze międzynarodowe i unijne normy bezpieczeństwa potwierdzone certyfikatami.

Laserowe usuwanie naczynek

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Laserowe usuwanie naczynek

W uproszczeniu można powiedzieć, że zabieg laserowego zamykania naczynek polega na ich termicznym uszkodzeniu „strzałem” lasera. Długość jego fali (1064 nm) dobrana jest tak, że energia kumuluje się w hemoglobinie - czerwonym barwniku krwi, nie naruszając jednocześnie sąsiadujących tkanek i skóry. Prowadzi to do miejscowego wzrostu temperatury a następnie koagulacji, czyli utworzenia skrzepu. Krew przestaje płynąć i dochodzi do uszkodzenia ściany naczynia. Powstały skrzep jest z czasem samoistnie wchłaniany i wydalany przez organizm.

Procedura trwa kilka minut i nie jest zbyt mocno odczuwalna. Jeżeli pacjent jest wyjątkowo wrażliwy stosuje się specjalny krem znieczulający.


W trakcie jednego zabiegu zamykania naczynek laserem nie można usunąć zmian zlokalizowanych na różnych głębokościach. Dlatego też, jeżeli rozszerzonych naczyń jest dużo, konieczne będzie przeprowadzenie kilku sesji. Robi się to w odstępie 4-6 tygodni, tak by tkanki miały czas zregenerować się w miejscu oddziaływania lasera. W przypadku zabiegów w obrębie twarzy pacjent odczuwa lekkie pieczenie, ale zazwyczaj planowany efekt można osiągnąć już za pierwszym razem.

Przygotowanie i przeciwwskazania do zabiegu?

Zabieg laserowego zamykania naczynek może być przeprowadzony u osób w każdym wieku. Procedury nie przeprowadza się u kobiet w ciąży i matek karmiących piersią, osób z rozrusznikami serca lub posiadających metalowe implanty w rejonie zabiegu. Proces przygotowania obejmuje powstrzymanie się od opalania przez okres od czterech do sześciu tygodni. Konieczne będzie również czasowe odstawienie preparatów i ziół o działaniu fotouczulającym oraz witaminy A (pięć dni przed zabiegiem). Na trzy miesiące przed sesją nie należy poddawać się głębokim peelingom chemicznym skóry.

Wśród najważniejszych przeciwwskazań do laserowego zamykania naczynek trzeba wymienić m.in. przewlekłe choroby skóry (łuszczyca, bielactwo), infekcje skórne (opryszczka, liszaj), stosowanie medykamentów zmniejszających krzepliwość krwi, skłonność do powstawania bliznowców (keloidów) oraz nowotworowe i przednowotworowe zmiany skórne.

Postępowanie i rekonwalescencja po zabiegu

Laserowe zamykanie naczynek jest procedurą małoinwazyjną i nie wymaga hospitalizacji, ani rezygnacji z codziennych aktywności zawodowych lub prywatnych. Zależnie od indywidualnych predyspozycji możliwe jest przejściowe wystąpienie niewielkich obrzęków, zaczerwienienia skóry i małych strupków w obszarze działania lasera. Przez pierwszy miesiąc po zabiegu zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem (minimum 30 SPF). Całkowite zagojenie skóry nastąpi w okresie od kilkunastu dni do kilku tygodni.

Cena zabiegu zamykania naczynek laserem uzależniona jest od części ciała poddanej terapii oraz ich ilości. Laserowe zamykanie naczynek cennik.

Laserowe usuwanie naczynek

Zdjęcia - przed i po zabiegu laserowego usuwania naczynek

widoczne naczynka, przed zabiegiem
po zabiegu usuwania naczynek laserem
naczynka na twarzy przed zabiegiem
po zabiegu usuwania laserem naczynek

SZANOWNI PAŃSTWO

Przekazujemy rekomendacje dotyczące organizacji udzielania świadczeń w poradniach i szpitalu, mające na celu ochronę pacjentów i personelu przed zakażeniem koronawirusem. Zalecenia te opierają się na przepisach prawa i zaleceniach wydanych przez Ministerstwo Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz międzynarodowe organizacje ds. zakażeń.


Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi

REJESTRACJA ONLINE

PRYWATNIE NA NFZ

Rejestruj prywatnie

Proszę o kontakt w sprawie:

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że Administratorem danych jest Beskidzkie Centrum Medyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Dąbrowskiego 3/1 w Bielsku-Białej.
Podanie danych osobowych wymagane jest w celu rejestracji na lekarską poradę specjalistyczną na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f oraz art. 9 ust. 2 lit. h RODO. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Dane osobowe zostaną usunięte w terminie 14 dni od podania danych. Dane są udostępniane podmiotom na podstawie zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych w zakresie wsparcia informatycznego.
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych: inspektor@bcm.bielsko.pl

REJESTRACJA ONLINE