Laserowe usuwanie żylaków


Laserowe usuwanie żylaków

Laserowe usuwanie żylaków to bardzo nowoczesna metoda likwidacji poszerzenia żył, bez konieczności wykonywania nacięcia na powierzchni skóry. Takie rozwiązanie niesie ze sobą zarówno dużą skuteczność, jak i niewielką inwazyjność. To doskonała wiadomość dla osób zmagających się z tym problemem, ponieważ jeszcze do niedawna niezbędne było przeprowadzenie operacji chirurgicznej, która wiązała się w późniejszym okresie z koniecznością odbycia rekonwalescencji. Wykorzystanie lasera sprawia, że cała procedura przebiega znacznie prościej, jest mniej uciążliwa dla pacjenta i pozwala mu szybciej powrócić do codziennych aktywności. W jaki sposób wygląda zabieg i kto może z niego skorzystać? Jakie zalety ma usuwanie żylaków laserem?

Na czym polega usuwanie żylaków za pomocą lasera?

Usuwanie żylaków laserem daje możliwość szybkiego zamknięcia uszkodzonej żyły. Do przeprowadzenia procedury wykorzystywana jest energia lasera. Przed rozpoczęciem zabiegu wskazane jest, aby pacjenci wykonali badanie USG z badaniem dopplerowskim. Dzięki temu można dokładnie zlokalizować oraz ocenić stopień uszkodzenia układu żylnego.

 

Po uprzednim oznaczeniu żył, które zostaną poddane działaniu lasera, pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe, celem zmniejszenia uczucia dyskomfortu podczas zabiegu. Kolejnym etapem staje się wprowadzenie do wybranej żyły specjalnego cewnika ze światłowodem. Czynność ta wykonywana jest pod kontrolą aparatu USG. Po uruchomieniu lasera, jego energia jest absorbowana przez hemoglobinę. W rezultacie doprowadza to do termicznego uszkodzenia wewnętrznej powierzchni żyły. Skutkuje to jej obkurczeniem oraz całkowitym zamknięciem. Po zakończeniu tego procesu, pacjentowi zakładana jest na nogę specjalna pończocha uciskowa, którą należy nosić przez okres kilku dni. Zabieg jest stosunkowo krótki i nie wiąże się z koniecznością zakładania szwów.

Pomimo niewielkiej inwazyjności najlepiej korzystać z oferty sprawdzonych placówek medycznych, które posiadają wiedzę i doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów. Laserowe usuwanie żylaków przeprowadzić można w Beskidzkim Centrum Medycznym. Placówka charakteryzuje się nowoczesnym zapleczem diagnostycznym. Wysokiej jakości sprzęt i aparatura, połączona z szeroką wiedzą i doświadczeniem specjalistów sprawiają, że zabiegi przeprowadzane są w szybki, bezpieczny i komfortowy dla pacjentów sposób. Personel dokłada wszelkich starań, by jakość świadczonych usług była jak najwyższa.

1, 2 - wprowadzanie włókna laserowego do żyły

2, 3 - proces powolnego wycofywania włókna z jednoczasowym zamykaniem światła żyły energia świetlną

Laserowe usuwanie żylaków, proces

Wykorzystanie lasera Fotona

Laserowe usuwanie żylaków

Stosowany na terenie Beskidzkiego Centrum Medycznego - laser Fotona, należy do jednego z najbardziej wszechstronnych urządzeń, które wykorzystywane jest w medycynie. Ogromna uniwersalność sprawia, że laser z powodzeniem może być używany przez specjalistów różnych dziedzin do przeprowadzania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Laser Fotona wykorzystuje się do przeprowadzenia laseroterapii wewnątrznaczyniowej w leczeniu niewydolności powierzchownych dopływów żył.

Zabieg szczególnie polecany będzie osobom zmagającym się dużymi żylakami kończyn dolnych. System laserowy Fotona daje możliwość terapii zewnątrznaczyniowej oraz wewnątrznaczyniowej. Usuwanie żylaków w BCM Bielsko-Biała, za pomocą lasera Fotona to najszybszy i najbezpieczniejszy sposób na pozbycie się dolegliwości związanych z żylakami.

Kto może skorzystać?

Laserowe usuwanie żylaków jest bezpieczniejszym zabiegiem niż tradycyjna operacja i mało inwazyjnym. Z tego powodu doskonale sprawdza się w przypadku leczenia żylaków kończyn dolnych. Rozwój nowoczesnych metod leczenia sprawia, że zainteresowanie tego rodzaju zabiegami wśród pacjentów nieustannie rośnie. Do przeprowadzenia procedury w szczególności kwalifikują się osoby, które mają skłonność do pojawiania się pajączków i chcą uniknąć klasycznego zabiegu chirurgicznego.

Usuwanie żylaków laserem daje możliwość zlikwidowania nie tylko dużych żylaków. Z powodzeniem skorzystać mogą również pacjenci, u których pojawiły się pajączki lub owrzodzenia żylakowate. To również najlepsza alternatywa dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na pobyt w szpitalu, długotrwałą rekonwalescencję lub być poddane znieczuleniu ogólnemu. Wszystkie te elementy występują na przykład przy strippingu, który jeszcze do niedawna stanowił główną metodę leczenia w tego typu przypadkach.

Nie każdy pacjent będzie miał jednak możliwość skorzystania z laserowego usuwania żylaków. Przeciwwskazaniem może być na przykład czynna infekcja lub zaawansowana miażdżyca tętnic obwodowych. Zabiegu nie przeprowadza się również w przypadku aktywnych zmian zakrzepowo-zatorowych lub zakrzepów i zrostów, które zwężają światło leczonej żyły. Brak zgody na przeprowadzenie zabiegu może być też spowodowany zaawansowaną niewydolnością serca lub płuc.

Oczywiście o możliwości podjęcia tego typu leczenia każdorazowo decyduje lekarz. W Beskidzkim Centrum Medycznym z pacjentem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad lekarski, który pozwala na określenie ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu oraz umożliwia dobór najkorzystniejszego rozwiązania dla każdego przypadku.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Laserowe usuwanie żylaków jest procedurą zdecydowanie mniej inwazyjną od tradycyjnego zabiegu. Mimo wszystko zawsze należy pamiętać o tym, iż dochodzi do ingerencji w ludzki organizm, a co za tym idzie, pojawia się również możliwość wystąpienia ewentualnych komplikacji.

Na szczęście w większości przypadków nie są one poważne. Po przeprowadzeniu zabiegu pacjent może uskarżać się przez jakiś czas na uczucie zesztywnienia. Dodatkowo może pojawić się również zasinienie i obrzęk w miejscu, w którym przebiega żyła. Tego rodzaju dolegliwości powinny ustąpić w sposób samoczynny po upływie kilku lub kilkunastu dni.

 

W celu zapewnienia sobie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa, warto skorzystać z usług profesjonalnej placówki, którą jest Beskidzkie Centrum Medyczne. Najlepszej jakości sprzęt oraz ponad 20-letnie doświadczenie w branży medycznej, zaowocowało uzyskaniem wysokiej renomy oraz pozwoliło na osiągnięcie najlepszych standardów.

Laserowe usuwanie żylaków

Jak przebiega rekonwalescencja po zabiegu?

Laserowe usuwanie żylaków

Usuwanie żylaków laserem daje pacjentowi możliwość powrotu do codziennych aktywności bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu. Zaleca się jednak unikanie w początkowym okresie nadmiernego wysiłku fizycznego. W większości przypadków pacjenci nie uskarżają się na żadne dolegliwości bólowe, choć u części osób może zdarzyć się odczuwanie lekkiego dyskomfortu.

W pierwszym tygodniu od przeprowadzenia zabiegu, warto nosić specjalną opaskę uciskową. Opatrunek należy zdjąć według wskazań lekarza. Kobiety powinny unikać poruszania się na wysokich obcasach. 

 

Przez okres kilku następnych tygodni, w szczególności należy zwrócić uwagę na:

  • unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego,
  • unikanie silnego słońca i oddziaływania wysokich temperatur,
  • zakładanie na noc specjalnych rajstop uciskowych,
  • stosowanie się do zaleceń lekarza,
  • odbywanie regularnych wizyt kontrolnych.

Dbałość o wszystkie te elementy sprawi, że niebezpieczeństwo pojawienia się ewentualnych powikłań lub też nawrotu żylaków jest bardzo niskie. Dodatkowo nie należy martwić się ryzykiem powstania blizn. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg nie pozostawia na skórze żadnych śladów. Warto zatem skorzystać z wiedzy i doświadczenia najlepszych specjalistów, świadczących swoje usługi na terenie placówki Beskidzkiego Centrum Medycznego.

Sprawdź ile kosztuje laserowe usuwanie żylaków - laserowe usuwanie żylaków cennik

Zdjęcia - przed i po zabiegu usuwania żylaków laserem

żylaki przed usunięciem laserem
nogi po zabiegu usunięcia żylaków laserem

SZANOWNI PAŃSTWO

Przekazujemy rekomendacje dotyczące organizacji udzielania świadczeń w poradniach i szpitalu, mające na celu ochronę pacjentów i personelu przed zakażeniem koronawirusem. Zalecenia te opierają się na przepisach prawa i zaleceniach wydanych przez Ministerstwo Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz międzynarodowe organizacje ds. zakażeń.


Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi

REJESTRACJA ONLINE

PRYWATNIE NA NFZ

Rejestruj prywatnie

Proszę o kontakt w sprawie:

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że Administratorem danych jest Beskidzkie Centrum Medyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Dąbrowskiego 3/1 w Bielsku-Białej.
Podanie danych osobowych wymagane jest w celu rejestracji na lekarską poradę specjalistyczną na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f oraz art. 9 ust. 2 lit. h RODO. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Dane osobowe zostaną usunięte w terminie 14 dni od podania danych. Dane są udostępniane podmiotom na podstawie zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych w zakresie wsparcia informatycznego.
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych: inspektor@bcm.bielsko.pl

REJESTRACJA ONLINE