Plazmowe usuwanie zmian i korekta powiek

Plazmowe usuwanie zmian
Oczy są bardzo ważną częścią naszej twarzy. To na nie najczęściej kierujemy uwagę w trakcie rozmowy. Kiepska kondycja okolic oczu może dodać nam lat, lub sprawić, że wyglądamy na zmęczonych. Dlatego wszelkie zmiany na dolnych i górnych powiekach mogą być dla nas sporym źródłem kompleksów. Na szczęście z pomocą przychodzi technologia plazmy, dzięki której możemy usunąć nie tylko różnego rodzaju brodawczaki, kępki żółte czy gradówki, ale także zredukować zmarszczki, zlikwidować worki pod oczami czy podnieść górne powieki.

Czym jest Plasmage?

Plasmage to nowoczesne urządzenie medyczne, które korzysta z plazmy - zjonizowanej materii, stanem skupienia przypominającej gaz. Dzięki zastosowaniu zjawiska łuku elektrycznego w miejscu, na które skierowana jest mikro wiązka plazmy, wytwarza się wysoka temperatura, powodując odparowanie naskórka i obkurczenie skóry. Metoda ta jest praktycznie bezinwazyjna, ponieważ urządzenie nie dotyka bezpośrednio skóry pacjenta, a plazma działa powierzchniowo, nie wnikając w głębsze warstwy skóry. Nie powoduje również naruszenia zdrowych tkanek, gdyż kierowana jest punktowo, jedynie w miejsca wymagające interwencji. Jest świetną alternatywą dla metody chirurgicznej. Może być również stosowana np. u osób, z rozrusznikiem serca, które ze względów zdrowotnych nie mogą być poddawane zabiegom powodującym przepływ prądu w głąb ciała.

Zastosowanie plazmy w usuwaniu zmian i korekcie powiek

Plazma jest szeroko wykorzystywana w medycynie estetycznej. Podstawowe zastosowanie znajduje zwłaszcza przy korekcie i usuwaniu zmian w obszarze delikatnych okolic oczu. Jednak zabiegi z jej udziałem obejmują także zmiany dermatologiczne na innych częściach ciała.

Plasmage możemy zastosować między innymi w celu:

  • usunięcia kępek żółtych
  • likwidacji zmian skórnych: brodawczaków, włókniaków czy prosaków
  • liftingu powieki górnej
  • usunięcia worków pod oczami
  • zmniejszenia zmarszczek wokół oczu – tzw. kurzych łapek
  • redukcji blizn i rozstępów
poprawa, korekcja powiek

Jak wygląda zabieg? Przebieg i rekonwalescencja

plazma, korekcja powiek

Przed zabiegiem okulista określa szczegółowo, który obszar okolic oczu będzie poddany zabiegowi. Następnie nakładany jest specjalny krem znieczulający. Po około 15 minutach następuje usuwanie zmian, przez ich sublimację (odparowanie). Czas zabiegu zależny jest od wielkości i ilości leczonych zmian. Przeciętnie wynosi od ok. 40 min do 1,5 godziny. Zabieg Plasmage nie pozostawia żadnych blizn ani trwałych śladów.

Dzięki temu, że zabieg jest mało inwazyjny i bezpieczny, rekonwalescencja po plazmie jest bardzo krótka. Pacjent bezpośrednio po zabiegu może wrócić do domu i normalnie funkcjonować. Początkowo w miejscu wykonania zabiegu występuje niewielki obrzęk i zaczerwienienie skóry, które powinno ustąpić po około 3 dniach. W tym czasie nie wolno nakładać makijażu, a skórę można przemywać solą fizjologiczną lub oktaniseptem. Następnie na powiekach tworzą się strupki, które znikają do 7 dni. Przez około 3 miesiące po zabiegu nie powinno się opalać skóry poddanej zabiegowi. Do pielęgnacji skóry należy stosować delikatne kremy i płyny bez alkoholu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Ze względu na swoją małoinwazyjność istnieje bardzo niewiele przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Odłożyć w czasie powinny go osoby, które w danym momencie mają aktywny stan zapalny skóry. Również kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny w tym okresie poddawać się zabiegowi Plasmage. Zabieg jest niewskazany dla osób cierpiących na choroby autoimmunologiczne i choroby skórne.

Efekt przed i po (zdjęcie zmiany przed plazmą, bezpośrednio po zabiegu i tydzień później):

plazmowe usuwanie zmian na powiekach - przed i po

Cena zabiegu

Koszt zabiegu zależy od wielkości i ilości zmian. Pełny cennik leczenia plazmą dostępny jest po wybraniu poradni dermatologicznej (patrz Elektrochirurgia).


SZANOWNI PAŃSTWO

Przekazujemy rekomendacje dotyczące organizacji udzielania świadczeń w poradniach i szpitalu, mające na celu ochronę pacjentów i personelu przed zakażeniem koronawirusem. Zalecenia te opierają się na przepisach prawa i zaleceniach wydanych przez Ministerstwo Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz międzynarodowe organizacje ds. zakażeń.


Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi

REJESTRACJA ONLINE

PRYWATNIE NA NFZ

Rejestruj prywatnie

Proszę o kontakt w sprawie:

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że Administratorem danych jest Beskidzkie Centrum Medyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Dąbrowskiego 3/1 w Bielsku-Białej.
Podanie danych osobowych wymagane jest w celu rejestracji na lekarską poradę specjalistyczną na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f oraz art. 9 ust. 2 lit. h RODO. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Dane osobowe zostaną usunięte w terminie 14 dni od podania danych. Dane są udostępniane podmiotom na podstawie zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych w zakresie wsparcia informatycznego.
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych: inspektor@bcm.bielsko.pl

REJESTRACJA ONLINE