Laserowe usuwanie blizn


blizna na ciele
Postęp technologiczny sprawił, że pojawiły się zupełnie nowe możliwości na z niwelowanie pewnych mankamentów i niedoskonałości ludzkiego ciała. Nieestetyczne blizny bardzo często stanowią powód, przez który pacjenci nie są w stanie zaakceptować własnego wyglądu. Z medycznego punktu widzenia są one zmianami na skórze, zbudowanymi z tkanki włóknistej.

Przyczyny pojawienia się blizn mogą mieć różne podłoże, począwszy od trądziku, stanów zapalnych skóry, blizn poparzeniowych bądź powstałych w wyniku przeprowadzenia operacji chirurgicznej lub przebytej choroby. Powodują one spory dyskomfort, szczególnie jeśli zlokalizowane są w miejscach widocznych na ciele. Niezależnie od przyczyny jest to problem, z którym można sobie poradzić. Laserowe usuwanie blizn doskonale sprawdza się w wielu przypadkach. Wiązka lasera daje możliwość usunięcia przerośniętej tkanki, umożliwiając tym samym poprawę estetyki wyglądu skóry. Dodatkowo jest to zabieg bezinwazyjny oraz bezpieczny dla pacjenta. Przeprowadzić można go w nowoczesnej placówce medycznej, którą jest Beskidzkie Centrum Medyczne.

Usuwanie blizn laserem polega na wykorzystaniu wiązki światła lasera frakcyjnego. To niezwykle precyzyjna metoda, która skupia się na wypaleniu uszkodzonej tkanki. Promieniowanie oddziałuje głęboko wewnątrz skóry, dlatego pobudza zdrową tkankę do produkcji białek. W rezultacie nowe tkanki są gładsze i jaśniejsze, a sama blizna staje się zdecydowanie mniej widoczna.

Laser Fotona - nowoczesne technologie w medycynie

W celu przeprowadzenia zabiegu istnieje możliwość wykorzystania najnowocześniejszego sprzętu w postaci lasera Fotona. Dwie długości zastosowanych fal, pozwalają na osiągnięcie maksymalnych efektów bez konieczności głębokiej penetracji wiązki laserowej oraz na sięganie głębszych struktur bez uszkadzania naskórka. W efekcie zakres oferowanych zabiegów znacząco się zwiększa. Do usuwania blizn stosowana jest metoda zimnej ablacji, która pozwala na usuwanie nierówności  i aktywizację przebudowy skóry właściwej. Naskórek wyrównywany jest warstwa po warstwie, aż do momentu całkowitego wygładzenia struktur. W rezultacie zabieg jest mniej bolesny, a okres rekonwalescencji zostaje skrócony.

Ta sama metoda z powodzeniem może być wykorzystywana również do redukcji rozstępów. Efekty mogą być bardzo satysfakcjonujące, choć w przypadku rozległych oraz głębokich rozstępów zabieg będzie trzeba powtórzyć. 

Beskidzkie Centrum Medyczne daje możliwość skorzystania z lasera Fotona. Placówka posiada najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne, które poparte są również dużym doświadczeniem i wiedzą lekarzy.

Laserowe usuwanie blizn - laser fotona

Jak to wygląda w praktyce?

Laserowe usuwanie blizn

Do przeprowadzenia zabiegu wymagane jest specjalistyczne urządzenie zwane l aserem frakcyjnym. Umożliwia ono również laserowe usuwanie rozstępów. Nie ma potrzeby stosowania specjalnej procedury przygotowującej pacjenta do przeprowadzenia zabiegu. Wystarczy, że jego skóra przed rozpoczęciem laserowego usuwania blizn będzie czysta. Ważne również, by w momencie zabiegu nie znajdowały się na niej patologiczne wykwity. Paniom zaleca się przeprowadzenie całkowitego demakijażu.

Parametry lasera ściśle dostosowywane są do części ciała oraz rodzaju istniejących blizn, ich wielkości i liczby. Podczas oddziaływania wiązki lasera, pacjent odczuwał będzie ciepło. Dolegliwości bólowe nie są zbyt dokuczliwe. Dyskomfort najłatwiej znosi się w miejscach, które zawierają dużą ilość tkanki tłuszczowej. Podczas trwania zabiegu, twarz schładzana jest za pomocą zimnego nawiewu, dzięki czemu zmniejszają się dolegliwości bólowe u pacjenta, w momencie kontaktu wiązki lasera z jego skórą.

Po zakończeniu całego procesu odczuwać można pieczenie skóry oraz rozgrzanie. Jest to zjawisko zupełnie normalne i wynika z poddania ciała promieniowaniu. Laserowe usuwanie blizn sprawia, że podrażnienie może utrzymywać się nawet przez okres kilku następnych dni. Dolegliwości mogą być bardzo podobne do tych, które pojawiają się w wyniku poparzenia słonecznego. Warto zatem w początkowym okresie unikać przebywania na słońcu oraz zaprzestać korzystania z gorących kąpieli.

Rekonwalescencja po powrocie do domu

Usuwanie blizn laserem wiąże się z określonym postępowaniem po powrocie do domu. Okres rekonwalescencji pomoże skórze dojść do siebie. Warto stosować się do zaleceń, gdyż w znaczący sposób wpływa to na ograniczenie ryzyka wystąpienia ewentualnych powikłań.

Szczególnie ważne jest intensywne nawilżanie i regeneracja skóry. Wykonuje się to za pomocą łagodnych kremów. Bezwzględnie należy unikać wystawiania skóry na działanie silnych promieni słonecznych. Należy powstrzymać się także od wykonywania wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych, które naruszają skórę. Należą do nich między innymi peelingi. 

Zaczerwienienie i opuchlizna mogą utrzymywać się przez okres kilku dni. W sytuacji gdyby opuchlizna i zaczerwienienie utrzymywały się zbyt długo, należy zgłosić się do naszej placówki. Beskidzkie Centrum Medyczne udziela pełnego wsparcia swoim pacjentom, oferując możliwość konsultacji w przypadku wystąpienia różnego rodzaju dolegliwości. Na szczęście do takich sytuacji dochodzi stosunkowo rzadko. Pacjenci swoje działania powinni w głównej mierze skupić na codziennych chłodzeniu oraz nawilżaniu skóry.

rekonwalescencja po usuwaniu blizn laserem

Czy każdy może skorzystać?

Niestety nie każda osoba, która zdecyduje się na przeprowadzenie zabiegu będzie miała taką możliwość. Laserowe usuwanie blizn nie może być wykonane między innymi u osób, które przyjmują określonego rodzaju medykamenty, takie jak na przykład fotouczulające, rozrzedzające krew. Z zabiegu nie będą mogły także skorzystać kobiety w ciąży i matki karmiące piersią.

Nie zakwalifikują się również pacjenci chorujący na:

  • wybrane alergie,
  • zaburzenia krzepnięcia,
  • choroby nowotworowe
  • choroby autoimmunologiczne,
  • cukrzycę,
  • łuszczycę.

Z tego powodu istotnym elementem przed rozpoczęciem jest drobiazgowy wywiad, który pomoże jednoznacznie stwierdzić, czy pacjent spełnia warunki do przeprowadzenia zabiegu. Beskidzkie Centrum Medyczne w szczegółowy sposób sprawdza u każdego pacjenta predyspozycje do przeprowadzenia zabiegu laserowego usuwania blizn. Zastosowanie się do takich zasad daje gwarancję uniknięcia nieprzyjemnych komplikacji, a także umożliwia osiągnięcie najbardziej satysfakcjonujących rezultatów.

Koszt związany z przeprowadzeniem zabiegu

Laserowe usuwanie blizn - koszt zabiegu

Cena za usuwanie blizn laserem uzależniona jest od kilku czynników. Odpowiada za nią wielkość oraz obszar, który niedoskonałości zajmują na skórze. Na cenę ma również wpływ fakt, jak długo blizna znajduje się na ciele pacjenta. Najlepsze efekty osiągane są w przypadku wykonania serii zabiegów. Zwykle zaleca się przeprowadzenie od jednego do sześciu. Całość odbywa się w kilkutygodniowym odstępie czasu. Finalny koszt oszacowany zostaje w trakcie wizyty, poprzedzającej wykonanie zabiegu. W trakcie konsultacji w BCM skupimy się zarówno na doborze odpowiedniej metody terapii, jak również wykluczymy wszelkie ewentualne przeciwwskazania. Laserowe usuwanie blizn cennik.

Zabieg wykonywany na terenie placówki Beskidzkie Centrum Medyczne, stanowi gwarancję bezpieczeństwa oraz pełnego profesjonalizmu. Wykonywany jest przy zastosowaniu wysokiej klasy urządzeń, obsługiwanych przez wykwalifikowanych specjalistów.

Personel posiada wiedzę i kompetencję, dzięki którym usługi medyczne realizowane w placówce, zostały docenione przez szerokie grono odbiorców. To również dbałość o najwyższą jakość świadczonych usług, która przejawia się troską o pacjenta oraz zapewnieniem mu pełnego wsparcia, otoczenia troską i zagwarantowania komfortowych warunków podczas pobytu.

Zabiegi związane z usuwaniem blizn za pomocą lasera, nie są refundowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. O zwrot kosztów poniesionych na leczenie mogą ubiegać się wyłącznie pacjenci ze szpecącymi bliznami pourazowymi, pooperacyjnymi lub pooparzeniowymi. Jednocześnie tego rodzaju blizny muszą powodować u nich powstanie dysfunkcji. Refundacja obejmuje swoim zasięgiem wyłącznie leczenie chirurgiczne, które niestety jest zdecydowanie bardziej inwazyjne, niż ma to miejsce w przypadku zastosowania lasera.

Zdjęcia - przed i po zabiegu usuwania blizn laserem

blizna na policzku przed usunięciem laserem
policzek po usunięciu blizny laserem
blizna na łuku brwiowym przed zabiegiem
łuk brwiowy po laserowej korekcie blizn

SZANOWNI PAŃSTWO

Przekazujemy rekomendacje dotyczące organizacji udzielania świadczeń w poradniach i szpitalu, mające na celu ochronę pacjentów i personelu przed zakażeniem koronawirusem. Zalecenia te opierają się na przepisach prawa i zaleceniach wydanych przez Ministerstwo Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz międzynarodowe organizacje ds. zakażeń.


Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi

REJESTRACJA ONLINE

PRYWATNIE NA NFZ

Rejestruj prywatnie

Proszę o kontakt w sprawie:

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że Administratorem danych jest Beskidzkie Centrum Medyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Dąbrowskiego 3/1 w Bielsku-Białej.
Podanie danych osobowych wymagane jest w celu rejestracji na lekarską poradę specjalistyczną na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f oraz art. 9 ust. 2 lit. h RODO. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Dane osobowe zostaną usunięte w terminie 14 dni od podania danych. Dane są udostępniane podmiotom na podstawie zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych w zakresie wsparcia informatycznego.
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych: inspektor@bcm.bielsko.pl

REJESTRACJA ONLINE