Szczepienia przeciwko pneumokokom dla dorosłych

Zakażenia pneumokokowe powodują bakterie zwane pneumokokami (Streptococcus pneumoniae). Najczęściej prowadzą one do zakażeń układu oddechowego, takich jak zapalenie zatok, ucha środkowego czy zapalenie płuc. W najcięższej postaci mogą powodować zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, sepsę lub zapalenie płuc z bakteriemią i prowadzić do pobytu w szpitalu, a nawet zgonu. 

Obowiązkowe szczepienia przeciw pneumokokom wykonywane są u małych dzieci (od 6 tyg. do 2 roku życia). Jednak pneumokoki mogą być niebezpieczne również dla dorosłych, zwłaszcza dla osób w wieku 65 lat i więcej oraz młodszych, które mają astmę, palą papierosy lub chorują na choroby przewlekłe, takie jak:

  • cukrzyca
  • choroby płuc
  • choroby serca
  • choroby nerek
  • choroby wątroby

Pneumokoki stanowią także zagrożenie dla osób dorosłych, które cierpią na zaburzenia odporności ze względu na chorobę nowotworową, zakażenie HIV, po przeszczepach szpiku lub narządów, terapię lekami immunosupresyjnymi. 

Dlatego zapraszamy do Beskidzkiego Centrum Medycznego na szczepienie wszystkie osoby dorosłe, które chcą zadbać o swoje zdrowie. Koszt szczepienia wraz z kwalifikacją lekarską to 350 zł. 

Rejestracja na wizytę kwalifikacyjną ze szczepieniem: +48 33 82 63 400


« AKTUALNOŚCI

REJESTRACJA ONLINE

PRYWATNIE NA NFZ

Rejestruj prywatnie

Proszę o kontakt w sprawie:

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że Administratorem danych jest Beskidzkie Centrum Medyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Dąbrowskiego 3/1 w Bielsku-Białej.
Podanie danych osobowych wymagane jest w celu rejestracji na lekarską poradę specjalistyczną na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f oraz art. 9 ust. 2 lit. h RODO. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Dane osobowe zostaną usunięte w terminie 14 dni od podania danych. Dane są udostępniane podmiotom na podstawie zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych w zakresie wsparcia informatycznego.
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych: inspektor@bcm.bielsko.pl

REJESTRACJA ONLINE