Leczenie trądziku laserem


przed i po leczeniu trądziku laserem Fotona

Trądzik jest problematycznym schorzeniem, z którym pacjenci najczęściej zgłaszają się do dermatologa. Z dolegliwością mogą spotkać się zarówno osoby bardzo młode, w średnim wieku oraz dojrzałe. Leczenie trądziku wymaga cierpliwości ze strony pacjentów i dużego doświadczenia personelu medycznego. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na poradzenie sobie z tym problemem. Doskonałym wyborem będzie w tym przypadku zastosowanie lasera Fotona. Możliwość skorzystania z zabiegu, którym jest laserowe usuwanie trądziku, daje Beskidzkie Centrum Medyczne. Kto może skorzystać i jakich efektów można oczekiwać?

Przyczyna powstawania trądziku

Trądzik należy do przewlekłych chorób gruczołów łojowych i ujść mieszków włosowych. Trądzik pospolity to najpopularniejsza choroba skórna wieku młodzieńczego, choć coraz częściej jest problemem osób w wieku dojrzałym. Jego występowanie może wiązać się z szeregiem czynników, takich jak uwarunkowania genetyczne, zmiany hormonalne, czynniki infekcyjne lub stosowanie niektórych medykamentów i kosmetyków.

Spotkać można się również z trądzikiem różowatym, który występuje w formie rumieniowych, grudkowatych i krostkowych zmian na twarzy. Najczęściej pojawia się on w środkowej części twarzy.

Dolegliwość ma swoje podłoże w zaburzeniach naczynioruchowych. Zaliczana jest do chorób genetycznych, natomiast zaostrzenia tego stanu, mogą być wywoływane przez takie elementy, jak:

  • nadmierny stres,
  • nadużywanie alkoholu,
  • ciężkostrawna dieta,
  • drożdżaki,
  • zbyt duża ekspozycja na słońce,
  • zaburzenia miesiączkowania.

Trądzik różowaty występuje głównie u kobiet, choć u mężczyzn jego przebieg jest znacznie cięższy. Tendencję mogą mieć przede wszystkim osoby o jasnej karnacji, oczach i włosach. 

trądzik twarzy

Wykorzystanie lasera Fotona

usuwanie trądziku twarzy laserem Fotona

Laser Fotona to najnowocześniejsze rozwiązanie w przypadku leczenia trądziku oraz usuwania blizn potrądzikowych. Stanowi doskonałą alternatywę dla długich oraz obciążających organizm pacjenta kuracji farmakologicznych. Najlepiej sprawdza się w przypadku leczenia trądziku z łagodnymi lub umiarkowanymi stanami zapalnymi. Z powodzeniem wykorzystać można go również do likwidacji trądziku torbielowatego. Umiarkowane infekcje trądzikowe, powodują większy dopływ krwi do chorych miejsc, dzięki temu energia lasera jest lepiej pochłaniana . Laser na trądzik gwarantuje bezpieczną penetrację przez skórę na optymalną głębokość, dzięki czemu dochodzi do termicznego i selektywnego zniszczenia gruczołów łojowych.

Najwyższej klasy system Fotona, wykorzystywany jest od lipca 2020 r. na terenie placówki Beskidzkiego Centrum Medycznego. Gwarantuje on osiągnięcie bardzo dobrych efektów w krótkim czasie. Sprzęt obsługiwany jest przez wykwalifikowany personel, posiadający odpowiednią wiedzę i kompetencje w tym zakresie. W rezultacie zabieg jest w pełni bezpieczny dla pacjenta.

Jak to wygląda w praktyce?

Laserowe usuwanie trądziku może być zastosowane zarówno w przypadku trądziku pospolitego, cywilizacyjnego, torbielowatego lub różowatego. Przed poddaniem pacjenta zabiegowi, przeprowadzana jest szczegółowa konsultacja wraz z wywiadem zdrowotnym. Dzięki temu wykluczyć można ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu i przygotować się do niego prawidłowo.

Przed rozpoczęciem całej procedury, pacjent otrzymuje specjalne okulary ochronne. Czas naświetlania promieniami lasera, uzależniony będzie od obszaru poddawanego leczeniu. Wynosi on średnio od 15 do 60 minut. Pacjent w tym czasie nie odczuwa dużego dyskomfortu. Laser na trądzik likwiduje istniejące stany zapalne, a także niszczy skupiska bakterii, które znajdują się w ujściach gruczołów łojowych. W rezultacie dochodzi do znacznego przyspieszenia gojenia się zmian trądzikowych. Jednocześnie przeprowadzenie zabiegu zapobiega również powstawaniu nowych zmian zapalnych i posiada właściwości odkażające oraz obkurczające pory. 

usuwanie trądziku twarzy laserem Fotona

Postępowanie po zabiegu

W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów, pacjent po wykonaniu zabiegu powinien stosować się do określonych zasad postępowania. Przez okres 4 tygodni, nie należy wystawiać miejsca zabiegowego na oddziaływanie silnych promieni słonecznych oraz korzystać z solarium. Kilka pierwszych dni warto również prowadzić oszczędny tryb życia, unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, gdyż może prowadzić do rozszerzania naczyń krwionośnych. Pacjenci powinni wykorzystywać delikatne środki czyszczące skórę i kremy łagodzące. Niewskazane jest używanie mydła, środków na bazie alkoholu i stosowania peelingów chemicznych. Po upływie około 6 tygodni, należy także wybrać się na wizytę kontrolną, podczas której lekarz będzie mógł ocenić skuteczność przeprowadzonego zabiegu. Laser na trądzik różowaty charakteryzuje się jednak bardzo dobrymi parametrami, dlatego wyniki kuracji są dla pacjentów satysfakcjonujące.

Właściwa pielęgnacja skóry

usuwanie trądziku twarzy laserem Fotona

Nie można zapominać również o właściwej pielęgnacji cery trądzikowej. Element ten zapobiega bowiem nawrotowi tego rodzaju zmianom w przyszłości. Taki rodzaj cery jest niezwykle wymagający, dlatego wymaga zastosowania odpowiednich kosmetyków. Warto sięgać po preparaty dostępne w aptekach, które nie podrażniają skóry oraz wspomagają leczenie zmian trądzikowych. 

Skórę należy regularnie oczyszczać z kurzu, brudu, a także makijażu. Nie można doprowadzać również do jej przesuszania. Warto unikać zwykłego mydła, gdyż wzmaga ono produkcję łoju. 

Osoby z cerą trądzikową powinny zadbać także o utrzymanie formy fizycznej, gdyż ćwiczenia wpływają korzystnie na zdrowie skóry. Jednocześnie dieta musi być bogata w wystarczającą ilość owoców i warzyw. Gwarantuje to równowagę witaminowo-mineralną, niezbędną dla pięknego wyglądu skóry.

Dlaczego BCM?

Laserowe usuwanie trądziku w Beskidzkim Centrum Medycznym, stanowi gwarancję bezpieczeństwa i uzyskania zadowalających efektów. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, funkcjonuje w Bielsku-Białej już od wielu lat. Placówka może się więc poszczycić bardzo dużym doświadczeniem, które bezpośrednio wpływa na wysoki poziom zaufania pacjentów. Nowoczesny Szpital Zabiegowy z poradniami specjalistycznymi, daje bardzo duże możliwości i pozwala realizować postawione przed placówką zadania na najwyższym poziomie.

Warto korzystać z wysokiej jakości usług medycznych. Oferta BCM pozwala na znaczącą poprawę jakości życia, dzięki szybkim, bezpiecznym i nieinwazyjnym zabiegom. Laser Fotona szybko poprawia wygląd skóry, gwarantując jej zdrowy i atrakcyjny wygląd. Pacjent z kolei będzie mógł cieszyć się komfortem i większą pewnością siebie.

Cennik leczenia trądziku laserem

laser Fotona


Zdjęcia - przed i po leczeniu trądziku laserem Fotona

przed leczeniem trądziku laserem Fotona
po leczeniu trądziku laserem Fotona

SZANOWNI PAŃSTWO

Przekazujemy rekomendacje dotyczące organizacji udzielania świadczeń w poradniach i szpitalu, mające na celu ochronę pacjentów i personelu przed zakażeniem koronawirusem. Zalecenia te opierają się na przepisach prawa i zaleceniach wydanych przez Ministerstwo Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz międzynarodowe organizacje ds. zakażeń.


Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi

REJESTRACJA ONLINE

PRYWATNIE NA NFZ

Rejestruj prywatnie

Proszę o kontakt w sprawie:

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że Administratorem danych jest Beskidzkie Centrum Medyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Dąbrowskiego 3/1 w Bielsku-Białej.
Podanie danych osobowych wymagane jest w celu rejestracji na lekarską poradę specjalistyczną na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f oraz art. 9 ust. 2 lit. h RODO. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Dane osobowe zostaną usunięte w terminie 14 dni od podania danych. Dane są udostępniane podmiotom na podstawie zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych w zakresie wsparcia informatycznego.
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych: inspektor@bcm.bielsko.pl

REJESTRACJA ONLINE