Leczenie opadających powiek laserem Fotona


opadająca powieka

Opadające powieki dodają nam lat, sprawiają że twarz wygląda smutno, a w skrajnych przypadkach mogą znacząco utrudnić widzenie. Skutecznym rozwiązaniem problemu jest ich korekta laserem Fotona. Zabieg jest bezpieczny, małoinwazyjny a rehabilitacja ograniczona do minimum.

Powieki to niewielkie, umięśnione fałdy skórne, których zadaniem jest ochrona oraz nawilżanie gałki ocznej. Są cienkie, delikatne i pozbawione gruczołów łojowych, przez co upływ czasu uwidacznia się na nich szybciej niż na innych częściach ciała.Procesy starzenia się organizmu prowadzą do stopniowego zaniku włókien kolagenowych, skóra powiek wiotczeje i traci elastyczność. W połączeniu z osłabieniem mięśni odpowiedzialnych za unoszenie brwi prowadzi to do powstania tzw. opadającej powieki (ptoza). W efekcie oko wygląda „smutno” a twarz starzej. Zdarza się również, że opadająca powieka „przekracza” granicę źrenicy, znacząco ograniczając pole widzenia.

Oprócz wieku wpływ na ryzyko wystąpienia dolegliwości mają czynniki dziedziczne, płeć oraz styl życia. Problem częściej dotyczy mężczyzn, posiadaczy jasnej karnacji, palaczy oraz osób zmagających się z nadwagą lub otyłością. Do powstania opadającej powieki przyczynić może się długotrwałe podrażnianie oka w efekcie noszenia soczewek kontaktowych.

opadająca powieka

Lifting opadających powiek laserem Fotona

lifting opadających powiek laserem Fotona

Do niedawna jedynym skutecznym sposobem likwidacji opadającej powieki był zabieg blefaroplastyki z wykorzystaniem chirurgicznego skalpela. Obecnie jednak, dzięki dynamicznemu rozwojowi nowoczesnych technologii medycznych, ten sam efekt można osiągnąć metodami małoinwazyjnymi, znacznie przyjaźniejszymi dla pacjenta, w których czas gojenia i rehabilitacji jest ograniczony do minimum.

W Beskidzkim Centrum Medycznym przeprowadzamy zabiegi korekty opadających powiek za pomocą nowoczesnego lasera amerykańskiej firmy Fotona, jednego z najnowocześniejszych na rynku.

Odpowiednio dobrana, skoncentrowana wiązka światła oddziałuje na tkanki w tzw. trybie nieablacyjnym, czyli bez naruszania ich zewnętrznej warstwy. Miejscowy wzrost temperatury tkanek prowadzi do obkurczenia rozciągniętych włókien kolagenowych skóry powiek, a tym samym ich uniesienia. Zainicjowane zostają również procesy tzw. remodelingu, czyli pobudzenia fibroblastów (komórek skóry właściwej) do produkcji nowego kolagenu.Procedura leczenia opadających powiek laserem Fotona poprzedzona jest konsultacją lekarską. Przeprowadzany jest szczegółowy wywiad zdrowotny oraz wykluczane ewentualne przeciwwskazania. Przed rozpoczęciem zabiegu gałka oczna znieczulana jest kroplami i zabezpieczana osłoną przypominającą soczewkę kontaktową. Dodatkowe chłodzenie skóry specjalną chłodziarką minimalizuje ból i dyskomfort.

Cienkość i struktura skóry wokół oczu, jak również stopniowo przebiegający proces odbudowy włókien kolagenowych sprawia, że dla uzyskania satysfakcjonującego efektu konieczne jest przeprowadzenia serii minimum trzech zabiegów w odstępach dwutygodniowych. Ich liczbę ustala lekarz, uwzględniając stan wyjściowy, uzyskane efekty i oczekiwania pacjenta.

laser Fotona

Przygotowanie i przeciwwskazania do zabiegu laserem Fotona

Leczenie opadających powiek laserem Fotona jest procedurą bezpieczną a powikłania pozabiegowe to rzadkość. W celu minimalizacji ryzyka należy jednak poczynić pewne przygotowania i zapoznać się z przeciwwskazaniami do zabiegu.

Efekty i rekonwalescencja po zabiegu

powieki po zabiegu laserem Fotona

Leczenie opadających powiek laserem Fotona to zabieg praktycznie nieinwazyjny. Jest zdecydowanie bezpieczniejszy i mniej uciążliwy dla pacjenta niż klasyczna operacja chirurgiczna. Nie narusza ciągłości skóry, nie wymaga zakładania szwów, nie generując tym samym problemów z bliznami pooperacyjnymi oraz prawidłowym gojeniem się skóry. Oprócz likwidacji opadającej powieki i poprawy napięcia skóry powiek, redukcji ulegają sąsiadujące zmarszczki wokół oczu, kurze łapki oraz cienie pod oczami. Poprawie ulega koloryt i struktura skóry wokół oczu.

Do dwóch dni po zabiegu laserem Fotona skóra może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta, mogą też pojawić się drobne strupki. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać dużego wysiłku fizycznego, zaś przez okres dwóch tygodni ekspozycji na światło słoneczne.

Cennik laserowego leczenia opadających powiek


SZANOWNI PAŃSTWO

Przekazujemy rekomendacje dotyczące organizacji udzielania świadczeń w poradniach i szpitalu, mające na celu ochronę pacjentów i personelu przed zakażeniem koronawirusem. Zalecenia te opierają się na przepisach prawa i zaleceniach wydanych przez Ministerstwo Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz międzynarodowe organizacje ds. zakażeń.


Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi

REJESTRACJA ONLINE

PRYWATNIE NA NFZ

Rejestruj prywatnie

Proszę o kontakt w sprawie:

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że Administratorem danych jest Beskidzkie Centrum Medyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Dąbrowskiego 3/1 w Bielsku-Białej.
Podanie danych osobowych wymagane jest w celu rejestracji na lekarską poradę specjalistyczną na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f oraz art. 9 ust. 2 lit. h RODO. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Dane osobowe zostaną usunięte w terminie 14 dni od podania danych. Dane są udostępniane podmiotom na podstawie zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych w zakresie wsparcia informatycznego.
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych: inspektor@bcm.bielsko.pl

REJESTRACJA ONLINE