Laserowe leczenie stożka rogówki

Stożek rogówki zalicza się do postępujących dystrofii rogówki, których źródłem są wrodzone zaburzenia przemiany materii. Jeśli choroba została u Ciebie rozpoznana  i z tego powodu masz słabą ostrość wzroku powiązaną z nietolerancją soczewek kontaktowych lub grozi Ci przeszczep rogówki, oferujemy dla Ciebie nowoczesne leczenie. Jeśli podejrzewasz u siebie stożek rogówki zapraszamy na badania diagnostyczne w kierunku potwierdzenia schorzenia.


Beskidzkie Centrum Medyczne oferuje nowoczesną metodę leczenia stożka rogówki – wszczepianie pierścieni INTACTS z wykorzystaniem lasera femtosekundowego FS200 firmy Alcon i Implantów Intacs
Implant Intacs przeznaczony jest do redukcji lub eliminacji krótkowzroczności i astygmatyzmu u pacjentów ze stożkiem rogówki, umożliwiając przywrócenie funkcjonalnego widzenia i potencjalnie odroczenie konieczności przeszczepienia rogówki. Po umieszczeniu w zrębie rogówki, poza centralną strefą optyczną pacjenta, powoduje redukcję stożka poprzez spłaszczenie rogówki w jej szczycie. W ten sposób rogówka nabiera bardziej prawidłowego kształtu, a nieregularny astygmatyzm zostaje zmniejszony.

Po 15 latach doświadczeń z pierścieniami Intacts, które wszczepiano do ręcznie wytwarzanych tuneli śródrogówkowych, wprowadzenie nowej technologii  lasera femtosekundowego zrewolucjonizowała metodę. Kanały wytworzone przez laser mają precyzyjny kształt, przewidywalną głębokość i szerokość. Zmniejsza to w ogromnym stopniu ryzyko możliwych powikłań śródoperacyjnych i pooperacyjnych w porównaniu do metody ręcznej. Zabieg jest bezbolesny, przeprowadzany w kroplowym znieczuleniu miejscowym, trwa ok 20 minut. Co ważne, podczas zabiegu nie ingeruje się w centralną część rogówki, procedura jest bezpieczna i odwracalna. Stosujemy pierścienie śródrogówkowe INTACS SK firmy AJL Ophthalmic.


SZANOWNI PAŃSTWO

Przekazujemy rekomendacje dotyczące organizacji udzielania świadczeń w poradniach i szpitalu, mające na celu ochronę pacjentów i personelu przed zakażeniem koronawirusem. Zalecenia te opierają się na przepisach prawa i zaleceniach wydanych przez Ministerstwo Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz międzynarodowe organizacje ds. zakażeń.


Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi

REJESTRACJA ONLINE

PRYWATNIE NA NFZ

Rejestruj prywatnie

Proszę o kontakt w sprawie:

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że Administratorem danych jest Beskidzkie Centrum Medyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Dąbrowskiego 3/1 w Bielsku-Białej.
Podanie danych osobowych wymagane jest w celu rejestracji na lekarską poradę specjalistyczną na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f oraz art. 9 ust. 2 lit. h RODO. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Dane osobowe zostaną usunięte w terminie 14 dni od podania danych. Dane są udostępniane podmiotom na podstawie zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych w zakresie wsparcia informatycznego.
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych: inspektor@bcm.bielsko.pl

REJESTRACJA ONLINE